Bizim pofuduk tavşan ve namaz bayramı

 • Yazar: İsa Sevgili, Kurucu
 • "Çocuğunuz için namaz etkinlikleri" yazısının backlinklerini kontrol ederken bir forumda güzel bir etkinliğe rastladım. Sadece imla hatalarını düzelttim. Sizi örnek bir namaz eğitimi ile baş başa bırakıyorum.

  Bizim pofuduk Tavşan (kızım) 7 yaşına gelmeden önce faaliyetleri başlattık. Evvela dualar hamak tepesinde ezberledi :) ilk ezberlediği dua "Sübhaneke" idi. İlk hediyesi de Özel fm'den istek saatinde teyzesi tarafından pofuduk tavşan için özel "Hoca Nasrettin". O gün hala gözümün önünde kendi ismini duyduğu anı görmenizi isterdim.

  O zaman istek saatini sunan Yekta TOK'tu. O da tebrik edip, sadece ona özel deyince görmeliydiniz. Anaokulu, seçimi de çok önemli. Anne ve baba ve okul üçlüsü bir olunca, hamakta ezberlenen dualar evde yapılan sohbetler ve bizim pofuduğun şansı annesiyle birlikte hep derslerdeydi.

  Siyer dersinde öğrencilere kopya vermeye başlayınca artık dedim sen girme :):) ve Rasullullahın dediği gibi "çocuğunuza yedi yaşında namazı emredin" emri gereği 7 yaşına yaklaşınca provalar başladı. Namaz anlatıldı ve oturup konuşuldu. 5 vakit namazdan birini seç bakalım dedik ve akşam namazıyla elhamdülillah namaza başladı.

  10 Aralık bizim evde "Namaz bayramı" ilan edildi. Arkadaşları çağrıldı. Anneanneler, Babaanneler herkes ev süslendi balonlar, palyaçolar:):) hele hediyelere bayıldı. Şu an 8 yaşında Akşam namazına sabah namazı da eklendi (kendi tercihi). Sabah kalkınca önce abdest alıyor namazını kılıyor ve okula hazırlanıyor.

  Bu yılki Namaz hediyesi "Eyüp Sultan'da sabah namazı ve sonrasında kahvaltı". İnşallah, seneye umreye gideceğiz Rabbim nasip ederse. Kıldığı namazlara, her yıla bir namaz ekleyerek hem bedenen hem ruhen alışmış olacak ve 11 yaşına geldiğinde 5 vakit namaz kılıyor olacak.

  Bu da bizim kızımıza yapmış olduğumuz Namaza alıştırmaydı. Tavsiye ederim. Elhamdülillah sorumluluğunu aldı. Akşam ve Sabah namazlarını kılıyor. Tabi siz destek olmanız gerekli onun özel seccadesi, özel namaz başörtüsü yalnızca ona ait olmalı ve abdest alırken sıcak suyu da hazır ederseniz iyi olur soğuklarda :):) ve cemaatle namaz bu da çok güzel oluyor...

  09 Nisan 2007 Gaziantep